O mnie

mgr Kinga Gołaś

„Psychologia wiąże się nie tylko z moim wykształceniem. To moja pasja. Każdy zadowolony klient to satysfakcja i radość z bycia psychologiem.”

Ukończyłam studia na poziomie magistra na kierunku Psychologia w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej z siedzibą w Białymstoku, specjalność: Psychologia Kliniczna. Jestem psychoterapeutą psychodynamicznym  w trakcie szkolenia, a także kończę Studia Podyplomowe uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela, przygotowujące do pracy edukacyjnej w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach oraz szkołach. Doświadczenie zdobywałam m.in. w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. dr. S. Deresza w Choroszczy na Oddziale Psychiatrii Sądowej, Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Klinice Psychiatrii UMB w Choroszczy (oddział ogólnopsychiatryczny), Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, gdzie prowadziłam badania funkcji poznawczych pacjentów przed i pooperacyjnych. Zajmowałam się psychoedukacją, rozmowami wspierającymi, motywującymi, diagnozą z użyciem testów oraz obserwacją. Miałam możliwość udzielania pomocy osobom dotkniętym depresją, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, chorobą afektywną dwubiegunową oraz innymi.

Pracowałam także w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie zajmowałam się Diagnozą oraz Terapią Psychologiczną. Pracowałam z dziećmi autystycznymi, cierpiącymi na afazję ruchową, ADHD, borykającymi się z trudnościami emocjonalnymi. Obowiązki obejmowały również ścisłą współpracę z rodzicami małych pacjentów.  Dodatkowo byłam związana zawodowo z Fundacją zajmującą się aktywizowaniem osób wykluczonych społecznie m.in. do podjęcia pracy, a także z prywatnym przedszkolem.

Moim ubiegłym miejscem pracy była Fundacja –  udzielałam pomocy osobom niepełnosprawnym oraz z chorobami psychicznymi np. schizofrenią, depresją.

Od początku drogi zawodowej związanej z pomaganiem odbyłam wiele szkoleń i kursów, które stanowią wycinek metod, jakimi posługuję się w pracy z dorosłymi oraz dziećmi. Oto niektóre z nich:

  • Uczestnictwo w cyklu wykładów związanych z pracą terapeutyczną w nurcie psychoanalitycznym;
  •  Warsztaty Metody DMT (Terapia tańcem oraz ruchem);
  • Szkolenia ukierunkowane na pracę z osobami autystycznymi: Diagnoza i Terapia Autyzmu; Myślenie obrazami, czyli jak ułatwić dziecku z ASD rozumienie rzeczywistości; Sensoryczne wsparcie dziecka z autyzmem w domu;
  • Certyfikowane kursy skierowane do dzieci z trudnościami komunikacyjnymi/edukacyjnymi/: Trening Umiejętności Społecznych (TUS); Dyskalkulia – diagnoza i terapia;
  • Certyfikowany kurs ukierunkowany na pracę z dziećmi z trudnościami w obszarze motoryki małej/dużej: Terapia ręki;
  • Szkolenie z Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach; 
  • Terapia dzieci z zaburzeniami lękowymi;
  • 4,5 letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie psychodynamicznym pod przewodnictwem prof. dr hab. Andrzeja Cechnickiego;
  •  ” Wzbogać swój warsztat – ELEMENTY TERAPII PROWOKATYWNEJ – szkolenie dla psychologów i psychoterapeutów”;
  • ” Pacjent psychotyczny w gabinecie. Szkolenie dla psychologów i psychoterapeutów”.

Szeroki wachlarz doświadczeń w dziedzinie psychologii pozwala mi integrować metody oraz techniki z różnych nurtów oraz obszarów, aby terapia była w 100% dostosowana do potrzeb i celów klienta, a w efekcie przynosiła mu jak największe korzyści. Stale poszerzam swoje kompetencje oraz umiejętności, swoją pracę poddaję superwizji, aby oferowane przeze mnie usługi były najwyższej jakości. Wyznaję również zasadę, że nawiązanie autentycznej, szczerej oraz opartej na poczuciu bezpieczeństwa relacji jest najważniejszym składnikiem każdej terapii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co mówią o mnie inni:

"Pani Kinga pomogła mi w sytuacji, która wydawała mi się będąca bez wyjścia. Mój świat znów nabrał kolorów."

Kasia, 38 lat

"Pani Psycholog jest osobą ciepłą i wrażliwą. Polecam serdecznie wszystkim którzy szukają dobrego specjalisty."

Adam, 44 lat

"100% profesjonalizmu. Psycholog godny zaufania. Oddaliśmy się w ręce Pani Kingi wraz z mężem, teraz nasze małżeństwo jest szczęśliwe i dużo bardziej satysfakcjonujące. "

Jadwiga, 45 lat

"Dzięki Pani Kindze potrafię zrozumieć własne emocje, wiem Skąd sie biorą. Nauczyłam się tez jak reagować na sygnały z mojego ciała. Teraz jest mi duuuuuzo lżej! 🙂 To było odkrywcze!"

Kamila, 32 lat

" Korzystałem z porady Pani Kingi i wszystko jasno i rzetelnie wytłumaczyła. Polecam!"

Michał, 36 lat