Jeśli zastanawiacie się, na czym właściwie polega Terapia psychologiczna lub Trening Funkcji Poznawczych, poniżej znajdziecie pierwszą część opisu, dotyczącego wybranych składników oferty ,,W HARMONII,,.

TERAPIA PSYCHOLOGICZNA

Obejmuje serię spotkań, w trakcie których omawiamy Twoje problemy, trudności. Możesz dzielić się ze mną myślami, uczuciami, rozmawiamy na temat Twojego zachowania. Dzielę się z Tobą moimi spostrzeżeniami oraz interpretacjami. Zwiększasz swoją wiedzę odnośnie mechanizmów, które wpływają na to jak się czujesz i zachowujesz. Dzięki temu, finalnie rozumiesz swoje uczucia i emocje, wiesz skąd się biorą, co wpływa na Twoje zachowanie. Zwiększasz własną świadomość, co pozytywnie rzutuje na jakość życia. Terapię psychologiczną poprzedza spotkanie konsultacyjne.

TRENING FUNKCJI POZNAWCZYCH

Trening funkcji poznawczych, czyli kolokwialnie pisząc – fitness dla umysłu – to zestawy ćwiczeń usprawniających pamięć, koncentrację, funkcje językowe. Sprawiają, że Twoja kreatywność wzrasta, pozytywnie wpływają na refleks i spostrzegawczość, ćwiczą umysł. Proponowane przeze mnie zadania są adekwatne do wieku oraz możliwości klienta. W przypadku dzieci często przybierają formę zabawy z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi.

TRENING KOMPETENCJI RODZICIELSKICH

Zdarzają Ci się sprzeczki z Twoimi dziećmi? A może sprzeczki przeradzają się w kłótnie? Czy czujesz wyrzuty sumienia po kolejnej serii krzyków, a Twoje dziecko znów zarzuca Ci brak zrozumienia? Czy często zastanawiasz się, czy Twoje metody wychowawcze są skuteczne? Wielu rodziców boryka się z trudnościami wychowawczymi, nie wie jak rozmawiać z dziećmi na tematy trudne, jak poskromić buntowniczy temperament dzieci – nastolatków. Nie jest łatwo być mamą lub tatą. Jeśli nie wiesz jak pokonać przeszkody, które w pewnym stopniu utrudniają Ci kontakt z własnym dzieckiem, jeśli chcesz polepszyć relację z nastolatkiem lub jest cokolwiek, co budzi Twoje wątpliwości, skorzystaj z Treningu Kompetencji Rodzicielskich.

ZASADA POUFNOŚCI

W myśl zasady poufności, zgodnie z etyką zawodu psychologa, jestem zobowiązana do zapewnienia dyskrecji, co oznacza, że każda rozmowa, dane i informacje o osobach korzystających z usług pozostają nieujawnione oraz nie są udostępniane osobom do tego nieupoważnionym.